Skip Navigation
 
  wyszukiwarka

o nas

"Transkom" jest pierwszą spółką pracowniczą wywodzącą się z terenowej placówki PKS-u. Dzięki głębokiej racjonalizacji zatrudnienia i ciągłemu inwestowaniu wypracowanych zysków, działająca od 1 września 1991roku prywatna spółka, dorobiła się własnej 1,5 ha zajezdni i dworca autobusowego w Skoczowie. Transkom stale modernizuje posiadany tabor i zaplecze techniczne. Spółka zajmuje się głównie autobusową komunikacją pasażerską. Wśród niespełna 40 posiadanych autobusów przeważają Autosany ale są również nowe, komfortowe autokary turystyczne:2 Neoplany N 316 SHD i Cezar A404T na podwoziu Mercedesa oraz klimatyzowany Autosan LIDER i Solbus C10,5. Spółka Transkom obsługuje 30 lokalnych linii autobusowych (od kilku do 50 km) w tym z Cieszyna do Brennej, Bielska-Białej i Skoczowa, ze Skoczowa do Wisły, Ustronia Zawodzia, Strumienia, Dębowca, Pierśca i Goleszowa.
Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy autobusów Transkom można znaleźć w rozkładzie jazdy on.line na naszej stronie internetowej.

Na ponad 2,6 mln przewożonych rocznie pasażerów, 1,3 mln stanowi młodzież szkolna (bilety szkolne) a 0,3 mln to pasażerowie z biletami miesięcznymi.
Spółka posiada koncesje na przewozy międzynarodowe na siedem autokarów.

W latach 2002-2006 cztery razy pod rząd spółka otrzymała tytuł Gazeli Biznesu przyznawany przez dziennik "Puls Biznesu" potwierdzający przynależność do klubu najdynamiczniej rozwijających się firm.

Transkom zatrudnia przeciętnie 120 pracowników, z czego połowa to kierowcy, głównie autobusowi. Roczne obroty spółki systematycznie rosną i w jubileuszowym 2001roku przekroczyły 10 mln złotych.

 
 


« powrót|drukuj